Oficiální stránky Českého tenisového svazu vozíčkářů
Na začátku dubna se český národní tým zúčastnil kvalifikace o postup do Světové skupiny 2 mistorovství světa družstev World Team Cup 2019. Do Portugalska odletělo oslabené družstvo o českou jedničku Michala Stefanu, takže o postup bojovali Petr Utíkal a Tomáš Svášek. Absence nejlepšího hráče a krutý los v základní skupině odsoudila naše bojovat o konečné 9. - 12. místo. Nakonec český tým skončil na 9. místě, což k postupu do hlavní soutěže nestačí. Celkovým vítězem a postupujícím je družstvo Rakouska. Více informací naleznete zde.
Výsledky v základní skupině:
ČR - Rakousko 0:3
ČR - Maďarsko 1:2
Výsledky ve skupině o 9. - 12. místo:
ČR - Portugalsko 2:0
ČR - Rumunsko 2:0
Český tým přivezl z World Team Cup 2006 v Brazílii skvělé osmé místo! O udržení v elitní světové osmičce se v Brazílii pokusilo a zároveň i zasloužilo duo nejlepších českých hráčů – Miroslav Brychta a Michal Stefanu, a to pod vedením nehrajícího kapitána a reprezentačního trenéra Jakuba Vurma.
Český národní tým se na World Team Cup 2005 v holandském Groningenu vrátil do elitní světové osmičky.
Na Novém Zélandu uhráli čeští reprezentanti na World Team Cup 2004 jedenácté místo v elitní Světové skupině 1
Před odjezdem do Sopot nikdo ani v nejodvážnějších představách nečekal, že čeští reprezentanti nejenomže do elitní světové osmičky proniknou, ale že budou bojovat o medaile v konkurenci 32 států, to bylo senzací pro celý vozíčkářský tenisový svět. Polské Sopoty se zapsaly do dějin českého tenisu na vozíku zlatým písmem, o což se zasloužili Miroslav Brychta, Michal Stefanu a po dvouleté přestávce i Dalibor Potůček. Z lavičky tomuto úspěšnému triu uděloval neocenitelné rady a pokyny reprezentační trenér Jakub Vurm a celou výpravu do Polska vedl prezident ČTSV Martin Císař.
Mistrovství světa družstev – World Team Cup se čeští tenisté na vozíku účastní již od roku 1995. Mistrovství světa družstev je turnaj každoročně organizovaný mezinárodní federací IWTA již od roku 1985. Hrací systém je stejný jako během bývalého Federation Cupu. To znamená, že se během jednoho týdne sejde 32 nejlepších mužských a 16 ženských národních týmů na jednom místě, kde sehrají turnaj o týmového mistra světa vyřazovacím způsobem.
Jak se umístili čeští reprezentanti na WTC od počátku svých účastí v turnaji?
Generální partner ČTSV:
Oficiální partner ČTSV:
Oficiální dodavatelé ČTSV:
Generální partner
HVM PLASMA Tour:
Oficiální míč HVM PLASMA Tour:
Mediální partneři ČTSV:
Marketingový partner ČTSV:
Partneři mezinárodních turnajů:
Copyright 1997 - 2013 Czech Wheelchair Tennis Association | Admin Panel